Ogród to wyjątkowe miejsce dla każdego z nas. To tutaj możemy cieszyć się bliskością natury, odpoczywać i spotykać się z bliskimi na wspólnym grillowaniu. Aby jednak w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń, warto zadbać zarówno o jej stronę dekoracyjną, jak i funkcjonalną. Pomogą Ci w tym lampy ogrodowe – dzięki dużej różnorodności oświetlenia zewnętrznego z łatwością podświetlisz nie tylko sam ogród, ale również całą posesję! W tym wpisie podpowiadamy jak najlepiej je wykorzystać i jakie propozycje są aktualnie najchętniej wybierane. Czas start!

Oświetlenie zasilane energią słoneczną, czyli lampy ogrodowe w zgodzie z naturą

Jeśli bliskie są Ci wartości zero i less waste i również w swoim ogrodzie chcesz żyć w zgodzie z naturą, doskonałym wyborem będą wszelkiego rodzaju solarne lampy ogrodowe. Aktualnie to zdecydowanie jedne z najchętniej wybieranych rodzajów oświetlenia na zewnątrz, które z roku na rok wciąż zyskuje nowych zwolenników. Ich sposób działania opiera się na zasilaniu baterii energią słoneczną, która przetwarzana zostaje na prąd. Bateria ładuje się w dzień, po zmierzchu umożliwiając emisję światła.

Pośród tej grupy oświetlenia do ogrodu najpopularniejsze są zdecydowanie małe lampki solarne dogruntowe, które po prostu wbija się w ziemię. Oprawy te nie emitują dużej ilości światła, dlatego najlepiej sprawdzają się w roli dekoracyjnego podświetlenia ścieżki, roślinności, czy oczka wodnego. Zdecydowanie bardziej efektywne są duże solarne lampy ogrodowe, którymi możesz rozjaśnić nieco większą powierzchnię – na przykład podjazd lub altanę. Warto wybrać ich kilka i rozmieścić je w różnych punktach danej przestrzeni.

Zajrzyj TUTAJ i poznaj wszystkie rodzaje solarnego oświetlenia do ogrodu!

Funkcjonalne lampy ogrodowe, którymi rozjaśnisz całą posesję

Oświetlenie zasilane energią słoneczną to jednak dopiero początek! Jeśli zależy Ci na lampach zewnętrznych, którymi rozjaśnić możesz praktycznie każde miejsce, zastanów się nad wyborem lamp ogrodowych stojących.

W tej grupie znajdziesz, między innymi, nowoczesne słupki LED, które charakteryzuje z jednej strony funkcjonalność, a z drugiej stylowy minimalistyczny wygląd. Tego rodzaju lampy ogrodowe możesz postawić na przykład wzdłuż ścieżki do domu i przy podjeździe. Za ich pomocą oświetlisz też taras, schody i drzwi zewnętrzne, a także altanę, czy krzewy, podkreślając ich naturalne piękno. Pod względem wyglądu, najczęściej spotykanymi modelami są czarne lampy stojące.

Poznaj wszystkie lampy ogrodowe stojące i wybierz te, które najlepiej sprawdzą się na Twojej posesji!

Kolejnymi z wyjątkowo praktycznych rodzajów oświetlenia na zewnątrz są ogrodowe lampy dogruntowe. Jak sama nazwa wskazuje, oprawy te wpuszcza się w ziemię, skąd emitują światło od dołu do góry. Propozycje te mają zwykle postać okrągłych oczek, które wykonane są ze specjalnych wytrzymałych materiałów. To właśnie dlatego idealnie sprawdzają się w roli oświetlenia na podjazd.

Jeśli chodzi o względu praktyczne, jednymi z najchętniej wybieranych opraw świetlnych na zewnątrz, które my również chcemy Ci polecić, są wszelkiego rodzaju lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu. Tutaj najpopularniejszym wyborem są kinkiety elewacyjne, które zapalają się zawsze wtedy, gdy czujnik wykryje ruch. To oprawy, które nie tylko rozjaśnią Ci drogę do domu, ale również odstraszać będą nieproszonych gości.

Wyjątkową funkcjonalnością charakteryzują się także lampy ogrodowe z czujnikiem zmierzchu. Oświetlenie to zapali się w momencie, w którym na zewnątrz zacznie się robić ciemno – nie musisz więc pamiętać o jego samodzielnym zaświeceniu!

Poznaj sposoby na dekoracyjne oświetlenie ogrodu

Kolejnym z rodzajów zewnętrznego oświetlenia, którego wybór warto rozważyć, są wszelkiego rodzaju lampy ogrodowe dekoracyjne. Pod tym względem rekordy popularności biją girlandy świetlne, które zawiesić można w najróżniejszych częściach ogrodu. Idealnym dla nich miejscem będzie drzewo, altanka, barierka lub ogrodzenie. Możesz je także zamontować na tarasie, a nawet na balkonie.

Ogromną zaletą dekoracyjnych lamp ogrodowych-girland jest ich ogromny wybór. Poszczególne modele różnią się od siebie, między innymi, rodzajami kloszy. Jednymi z najbardziej efektownych propozycji są girlandy świetlne z żarówkami – kolorowymi, białymi lub wykonanymi z transparentnego szkła. Stylowym oświetleniem zewnętrznym będą również modele wyposażone w rattanowe klosze, które idealnie pasują do ogrodu utrzymanego w stylu naturalnym.

Poza girlandami świetlnymi, zwróć uwagę także na inne rodzaje dekoracyjnego oświetlenia na zewnątrz. Z naszej strony polecamy lampy zewnętrzne-wiszące. Możesz zamontować je w podobnych miejscach, jak wyżej wspomniane girlandy.

Pod tym linkiem znajdziesz wszystkie oferowane przez nasz sklep lampy ogrodowe dekoracyjne.

Wybierz lampy ogrodowe inspirowane przeszłością!

Chcesz stworzyć jeszcze bardziej magiczny ogród? Naszym sposobem na to jest wybór lamp ogrodowych w stylu retro! Dzięki nim Twoja przydomowa przestrzeń czarować będzie nostalgicznym klimatem, rodem z dawnych czasów, kiedy to lampy uliczne zapalane były przez latarników.

W tej grupie ogrodowego oświetlenia znajdziesz zarówno lampy stojące, do złudzenia imitujące starodawne latarnie, jak i kinkiety oraz oprawy wiszące i sufitowe. Modele te charakteryzują się wyjątkowo stylowym wyglądem, po którym od razu je rozpoznasz pośród innych rodzajów lamp ogrodowych.

Lampy zewnętrzne retro i vintage wykonane są z metalu w czarnym kolorze i wyposażone w klosze w kształcie latarenek, w których znajduje się źródło światła. Szklane ścianki mogą być przezroczyste lub kolorowe (na przykład miodowe). Lampa ogrodowa retro wyróżnia się także niebywałą dekoracyjnością, którą znajdziesz, między innymi, pod postacią fantazyjnie wygiętych metalowych elementów (ozdobników).

Kilka ostatnich słów

Przybliżyliśmy Ci nieco kilka rodzajów zewnętrznych lamp, dzięki którym z łatwością stworzysz ogród swoich marzeń! A teraz przejdź na naszą stronę internetową i poznaj jeszcze lepiej sklep internetowy, który inspiruje światłem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *