Sezon ogrodniczy to czas, w którym w szczególności dbamy o swoją przydomową przestrzeń. Porządkujemy ją po zimie, sadzimy rośliny, szukamy ogrodowych mebli i wybieramy dodatki, dzięki którym nasz ogród stanie się wyjątkowym miejscem. Jednym ze sposobów na zadbanie zarówno o praktyczną, jak i estetyczną stronę ogrodu jest odpowiednio dobrane oświetlenie zewnętrzne. Obecnie szczególną popularnością cieszą się lampy solarne – z naszego przewodnika dowiesz się, jakie rodzaje najczęściej wykorzystuje się w ogrodach. Podpowiadamy również, gdzie najlepiej je umieścić. Zaczynajmy!

W jakich miejscach lampy solarne przydadzą się najbardziej?

Zanim przybliżymy Ci poszczególne rodzaje lamp solarnych, podpowiemy gdzie najlepiej je umieścić. Dlaczego to tak istotna kwestia? Sprawa jest prosta – wybór odpowiedniego miejsca pozwoli Ci w pełni wykorzystać potencjał oświetlenia, a tym samym stworzyć przestrzeń, która zaspokoi Twoje potrzeby.

Niektóre rodzaje oświetlenia zasilanego energią słoneczną już samą nazwą sugerują miejsce do jakiego są przeznaczone. Tak jest, chociażby w przypadku solarnych lamp elewacyjnych. Montuje się je bezpośrednio na zewnętrznej stronie domu (elewacji) lub innego budynku – na przykład na ścianie prowadzącej do wejścia lub tuż przy samych drzwiach wejściowych (najlepiej po obu stronach).

W przypadku lamp stojących i latarni ogrodowych doskonałym miejscem będą wszelkiego rodzaju ścieżki – na przykład prowadzące do ogródka. Naświetlacze i reflektory solarne świetnie sprawdzają się, gdy chcesz podświetlić konkretne obiekty na swojej posesji. Lampy solarne o mniej praktycznym, a bardziej dekoracyjnym charakterze (na przykład girlandy świetlne) często pozwalają na większą swobodę podczas aranżowania przestrzeni.

Pamiętaj jednak, że tak naprawdę w przypadku każdego rodzaju oświetlenia zewnętrznego wiele zależy po prostu od Twoich indywidualnych potrzeb, dlatego kieruj się swoją intuicją i nie bój się eksperymentować!

Gdy najbardziej zależy Ci na dekoracyjnym oświetleniu…

…wybierz lampy solarne, które emitują ciepłe i łagodne w odbiorze światło. Tutaj doskonale sprawdzają się, między innymi, lampiony ogrodowe solarne oraz girlandy solarne.

Lampy solarne w postaci lampionów najczęściej mają postać małych latarenek o różnych kształtach (kulistych, kwadratowych itp.). Mogą być wykonane z materiałów naturalnych, jak chociażby bambus, czy też z metalu albo szkła. Ich wygląd nawiązywać może również do różnych trendów aranżacyjnych. Wszystkie jednak roztaczają wokół siebie przyjemne światło, które tworzy wokół wyjątkowo nastrojową atmosferę. Doskonałe są w tym także solarne girlandy z żarówkami lub małymi kloszami o różnych formach.

Niezwykłego czaru Twojemu ogrodowi dodadzą również wszelkiego rodzaju dekoracje ogrodowe solarne. W tej grupie oświetlenia na zewnątrz znajdziesz, między innymi, lampki stojące w kształcie drzewka (jego korona to setki małych ledowych diod), które emitować mogą nie tylko białe, ale i kolorowe światło.

Jeśli szukasz lampy solarnej, która łączy dekoracyjność z funkcjonalnością, zdecydować możesz się na przykład na pochodnie i słupki solarne. Szczególnie popularne są obecnie modele wbijane w grunt. Łatwo je zamontować i w każdej chwili można zmienić miejsce ich położenia!

Szukasz lampy solarnej idealnej na taras lub balkon? Oto nasze rekomendacje!

Duży taras, czy mały balkon – dla każdego z tych miejsc znajdzie się odpowiednie oświetlenie solarne! To właśnie do obu tych przestrzeni doskonale nadają się wszelkiego rodzaju lampy solarne stołowe. Możesz je postawić nie tylko na stoliku kawowym, ale również na parapecie (tutaj sprawdzą się mniejsze modele), czy też bezpośrednio na podłodze.

Stołowe lampki solarne pięknie prezentują się samodzielnie, ale i w otoczeniu innych dekoracji – na przykład doniczek z kwiatami. Wybierając ten rodzaj solarnego oświetlenia, tutaj również liczyć możesz na różnorodność pod względem designu. Obecnie szczególną popularnością cieszą sią lampki solarne druciane w stylu loftowym oraz modele inspirowane stylistyką boho.

Aby poznać wszystkie rodzaje stołowych lamp solarnych sprawdź ten link.

Zarówno na tarasie, balkonie, jak i w samym ogrodzie przydać Ci się mogą również kule ogrodowe solarne. To oprawy, których najbardziej charakterystyczną cechą jest kulisty kształt. Ten rodzaj lamp solarnych występuje w najróżniejszych rozmiarach – warto zestawić ze sobą ich kilka, co nie tylko pozwoli Ci lepiej doświetlić przestrzeń, ale i stworzyć ujmującą i urozmaiconą kompozycję. Podobnie, jak wiele innych lamp na energię słoneczną, również i te emitować mogą zarówno białe, jak i różnokolorowe światło (RGB, RGBW).

Oświetlenia na ogrodzenie – to również warto mieć!

W naszym przewodniku po lampach solarnych nie mogło zabraknąć również oświetlenia ogrodzeniowego solarnego. To w ostatnim czasie zdecydowanie jeden z najchętniej wybieranych typów! Nic dziwnego – oświetlenie to ma bowiem wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość wyznaczenia granic działki. Wystarczy, że w równych odstępach zamontujesz lampy solarne na ogrodzeniu, a już z daleka będzie widać zarys Twojej posesji.

Wybierając solarne oświetlenie ogrodzeniowe pamiętaj również o odpowiednich parametrach technicznych – w tym o stopniu szczelności i poziomie odporności na niskie i wysokie temperatury. Najlepsze modele można użytkować nawet zimą!

Jeśli chcesz poznać konkretne rodzaje solarnego oświetlenia na ogrodzenie, KLIKNIJ!

Parę słów na koniec

Wiesz już, gdzie najlepiej rozmieścić lampy solarne i jak kształtują się obecne trendy, jeśli chodzi o rodzaje oświetlenia solarnego ogrodowego. Na koniec warto zaznaczyć, że różnorodność dostępnych na rynku propozycji jest tak duża, że nie sposób wspomnieć o wszystkich! Najlepszym na to sposobem jest zapoznanie się z konkretnymi modelami!

Już teraz przejdź na naszą stronę internetową i poznaj lampy solarne z naszej oferty! Dodatkowo znajdziesz u nas również wszystkie pozostałe rodzaje oświetlenia zewnętrznego – umówmy się, jest w czym wybierać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *