Złoto we wnętrzach — blask świateł w aranżacjach

Złote lampy są elementem, który do wystroju wnosi szyk i elegancję. Pamiętaj jednak, że jest to szyk, który krzyczy. Zachowanie równowagi jest tu niezbędne. Dzięki temu wnętrza będą harmonijne. Modele wykończone imitacją tego szlachetnego metalu są wyjątkową ozdobą każdego domu. Pokochały je zarówno przestrzenie urządzone w stylu art deco, jak i industrialnym. Są także charakterystycznym elementem wielu innych wnętrzarskich inspiracji. Złote lampy błyszczą pięknym blaskiem niczym klejnot w koronie, zdobiąc sufity i ściany nawet najbardziej wymagających koneserów oświetlenia. Wystarczy spojrzeć na model Florencja z abażurem w kolorze czerwonego wina, aby zrozumieć ich wyjątkowość. Używanie ich w wystroju wymaga odpowiedniego wyczucia smaku. W przeciwnym razie zamiast klasy i elegancji w domu zagości kicz. Odmień oblicze aranżacji, wybierając złote oświetlenie, dzięki któremu każda aranżacja zyska niepowtarzalny charakter. Wkomponowanie tego typu oświetlenie w nowoczesne wnętrze sprawia Ci kłopot? Przejedź do dalszej części lektury, a z pewnością zrozumiesz jak wykorzystać szlachetny kruszec w oświetleniu domu.

Zachowawcza równowaga między klasą a kiczem

Złote lampy, choć piękne potrafią być przytłaczające. Dzięki nim wnętrza stają się bardziej interesujące i przytulne. Ważne jest jednak zachowanie umiaru, ponieważ zachwianie równowagi pomiędzy wytwornością lamp pokrytych imitacją złotego kruszcu a pozostałymi elementami aranżacji może sprawić, że przestrzeń straci estetykę. Jakie lampy najlepiej sprawdzą się w przypadku eleganckich aranżacji? Idąc w stronę klasycyzmu i znanych z wcześniejszych sezonów trendów warto wybrać złote żyrandole, czy kinkiety. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakiego oświetlenia potrzebujesz. Zupełnie inny charakter do wnętrza wniosą duże, piękne lampy sufitowe, a inny drobne kinkiety. O ile zachowawcza elegancja jest wskazana, to zbyt duży przepych może sprawić, że wnętrza staną się tandetne. 

Wszechstronność metalu szlachetnego

Wybierając tego typu oświetlenie do kuchni, zwróć uwagę na to, aby lampa była łatwa w czyszczeniu i wykonana z solidnych materiałów. W przeciwnym razie kurz, para wodna i tłuszcz osadzający się na wszystkich elementach wyposażenia będą dla Ciebie nie lada wyzwaniem. Doskonałym przykładem oprawy idealnie pasującej do typowo klasycznych kuchni jest lampa ze złotym wnętrzem Uni Mini. Jej otwarty klosz znacznie ułatwia pielęgnacje, a żywica syntetyczna sprawia, że wszelkie zabrudzenia nie wymagają specjalistycznego czyszczenia, jak to wygląda w przypadku lamp z welurowym abażurem. Jeśli posiadasz większą kuchnię, w której rządzi styl nowoczesny, z całego serca polecamy lampę wiszącą Sewilla ze złotym kloszem, która świetnie sprawdzi się w roli oświetlenia przestrzeni roboczej nad kuchnią — zwłaszcza w zestawieniu z dwoma identycznymi egzemplarzami. To będzie idealne złote trio.

Oczywiście w aranżacji wnętrz ważne są również pozostałe dodatki. Jeśli wszystko będzie pokryte złotem, cała przestrzeń zleje się w jedną, niewyraźną całość. Właśnie dlatego warto wybrać lampy w odpowiednio dobranej kolorystyce, takie jak:

Więcej grzechów nie popełniaj…

Jeśli koniecznie chcesz, aby w Twoim domu pojawiły się bibeloty w kolorze tego szlachetnego kruszcu wraz z lampami, warto zastanowić się nad wprowadzeniem kontrastu. Będzie to tak zwany złoty środek, który pozwoli na zachowanie wcześniej wspominanej harmonii. Główne oświetlenie, czy to w postaci lamp wiszących, czy plafoniery, a nawet modeli na listwie ma nieograniczony potencjał. Pamiętaj jednak, aby wykorzystywane przez Ciebie lampy prezentowały jak najlepszą jakość. W końcu jest to element aranżacji wnętrza, który ma służyć Ci przez wiele lat. Prawdę mówiąc, złote lampy są na tyle uniwersalne, że nawet zmieniając wystrój co roku, z łatwością dopasujesz je do wnętrz. Idealnym przykładem takie oświetlenia są modele należące do kolekcji Lea, takie jak, chociażby nowoczesna lampa wisząca Lea Classic. Oprócz złota, które wypełnia jej wnętrze, także abażur prezentujący czerń w najpiękniejszym, matowym wydaniu czyni z lampy ekskluzywny dodatek do wnętrz. To połączenie zarówno kolorystyczne, jak i fakturowe perfekcyjnie sprawdzi szczególnie dobrze w salonach i sypialniach.

Złote lampy — nowoczesne Bizancjum

Wnętrza futurystyczne potrzebują designerskich dodatków. Cenią sobie surowość, dlatego warto wybrać do nich wyjątkowe, aczkolwiek dość prymitywne lampy — przynajmniej pod względem formy. Przykładem takich modeli są dostępne w naszym sklepie:

 

 

Złote lampy najlepiej odnajdą się w wystroju:

  • glamour
  • retro
  • art deco
  • industrialnym
  • vintage
  • nowojorskim
  • eklektycznym
  • futurystycznym
  • orientalnym
  • kolonialnym
  • nowoczesnym
  • modernistycznym
  • klasycznym

Jeśli chodzi o surowe wykończenia, to złote lampy świetnie je ocieplą. Natomiast te przytulne staną się bardziej urozmaicone. O ile lampy sufitowe będą godnie prezentowały się na suficie w każdym kolorze, to kinkiety najlepiej zabłysną na tle ciemnych kolorów, z którymi stworzą wyrazisty kontrast. Zachowawcze aranżacje zyskają elegancki sznyt, który nada im charakteru. 

Złote lampy bardzo dobrze współgrają z welurowymi tkaninami, które równie cudownie mienią się w blasku światła. Podkreśla naturalne piękno marmuru, który idealnie z nimi rezonuje. Stworzą idealny kontrast z surowymi i prostymi formami, które królują we wnętrzach industrialnych i modernistycznych. W tego typu pomieszczeniach odpowiednio będzie wyglądała niebanalna lampa wisząca Etica z szerokimi kloszami. Wnętrze trzech kloszy tej lampy pokryte jest metalicznym złotem, dzięki czemu światło padające z dekoracyjnych żarówek, które wybierzesz, będzie bardziej ciepłe i niewątpliwym atutem tego modelu jest z pewnością fakt, że należy on do tych awangardowych wersji oświetlenia. Na tak imponujące oświetlenie zasługują wszystkie pomieszczenia w Twoim domu. Również te, w których główną rolę odgrywają stylowe drewniane meble w stylu vintage, czy antyki. 

W tym przypadku jednak warto postarać się, aby lampa była jak najbardziej klasyczna.  

Blichtr, klasa i elegancja w każdym zakątku domu

Złote lampy są biżuteryjną ozdobą, która ma w sobie szykowny blask. Dzięki temu z łatwością przenosi się do salonów, sypialni, łazienek, kuchni, gabinetów i innych pomieszczeń, w których pojawi się oświetlenie pokryte imitacją szlachetnego kruszcu. Złote lampy potrafią onieśmielać swoim wyglądem, zwłaszcza gdy jej fragmenty są wykonane z kryształu. To samo tyczy się modeli, które projektanci wyposażyli w żarówki w kształcie świec.

Natomiast te proste, surowe, w których wykorzystano geometryczne bryły, swoim wyglądem zachwycą największych fanów minimalizmu. Będą świetnie pasowały do łazienek w każdej wielkości. Naszą propozycją, która dzięki możliwości regulacji kloszy oświetli każdy zakątek tego pomieszczenia, jest metalowa listwa sufitowa Tomoko 3. Do przestrzeni zaaranżowanych w typowo przemysłowym stylu wpasuje się także lampa wisząca Miles II nad wyspę kuchenną, która swoją formą podkreśli prostotę pomieszczeń.

Urządzając wnętrza swojego domu, zwróć uwagę, żeby wszystko było w pełni przemyślane. 

Aby uniknąć estetyczno-towarzyskiego faux-pas wybierając złote oświetlenie, pamiętaj, aby nie przesadzić z blaskiem i unikać go jak ognia w naturalny aranżacjach takich jak te w stylu boho, czy rustykalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *