Kinkiety tak naprawdę nigdy nie wyszły z mody. Nadal są bardzo popularne. Te standardowe modele mają kabel poprowadzony w ścianie tak, jak lampy wiszące. To oraz fakt, że wiele osób wynajmuje domy, wiązało się z tym, że ​​kinkiet nie zawsze mógł zawisnąć we wnętrzach. 

Nikt nie chce majstrować przy ścianach, przy każdej zmianie aranżacji, a właściciele mieszkania niechętnie przyzwalają najemcom na zlecanie prac elektrycznych. Nic w tym dziwnego. W odpowiedzi na wymagania klientów branży oświetleniowej powstały na szczęście modele z wtyczką. 

Kinkiety z wtyczką – stylowe oświetlenie w Twoim domu

Nowoczesne kinkiety usuwają problem montażu wewnątrzściennego. Modele wtykowe są montowane natynkowo. Wystarczy, że przykręcisz lampę do ściany i podłączysz ją do gniazdka. Piękne oświetlenie w kilka chwil!

Wybierając kinkiet z wtyczką do swojego domu, zyskujesz także ogromne możliwości aranżacyjne. Warianty te mogą zostać zamontowane w dowolnym miejscu.

Wspaniałe jest także to, że nie potrzebujesz do tego elektryka. Kupujesz i montujesz! To tak łatwe, jak zawieszenie obrazu na ścianie. 

Gdzie możesz zamontować kinkiet z wtyczką?

Istnieje wiele miejsc, w których można zastosować kinkiet z wtyczką. Modele te dodają wiele atutów do wnętrz.  My sugerujemy ich montaż:

 • Nad obrazami
 • W sypialni
 • Nad szafkami nocnymi
 • Przy toaletce
 • W obszarach kuchennych
 • W salonie
 • W sypialni dziecka

Niemal w każdym pomieszczeniu (z wyjątkiem łazienek, gdzie lampy z wtyczką nie są zalecane) można podłączyć kinkiety z wtyczką. Odrobina światła w środkowym punkcie pokoju naprawdę ożywia przestrzeń i pięknie rozdziela strefy – spróbuj, a sam się przekonasz. 

Nigdy więcej problemów z oświetleniem — podłącz kinkiet z wtyczką i rozświetl swój dom w łatwy sposób.

Kinkiety z wtyczką nad obrazami

Podkreślanie obrazów i dzieł sztuki, które zdecydujesz się zawiesić na ścianach, od dziesięcioleci stanowi podstawę świetnych projektów oświetleniowych. To działanie często jest wykorzystywane w domach w stylu:

 • vintage, 
 • tradycyjnym, 
 • kolonialnym, 
 • glamour, 
 • art deco, 
 • shabby chic,
 • retro.

Pomimo faktu, że nowoczesne oświetlenie LED do obrazów jest obecnie powszechnie dostępne, większość osób wybiera kinkiety. Zwłaszcza te z wtyczką. Wśród tego typu oświetlenia można znaleźć wiele nowoczesnych koncepcji. Gwarantujemy, że wybierzesz coś, co idealnie pasujący do wystroju Twojego domu.

Kinkiety z wtyczką na dobranoc

Kinkiety z wtyczką z powodzeniem mogą odnaleźć się na ścianie w sypialni. Dzięki nim stworzysz wyjątkowy, intymny klimat w miejscu, w którym najbardziej go potrzebujesz. Kolejnym miejscem w sypialni, w którym sprawdzą się kinkiety z wtyczką, są szafki nocne. Chodzi nam dokładniej o przestrzeń nad nimi. Małe szafeczki bardzo łatwo zagracić. 

Szczególnie jeśli na dobranoc czytasz książkę, pijesz herbatę lub na stoliku trzymasz urządzenia mobilne, czy piloty. Gdzie w tym miejsce na lampkę nocną? No właśnie! Może ona zawisnąć na ścianie. 

Jeśli zdecydowałeś się na zakup kinkietów z wtyczką do sypialni, nie zapomnij o kobiecej toaletce. To ważna przestrzeń, która zasługuje na wyjątkowe oświetlenie. Makijaż, czy wieczorna pielęgnacja musi mieć swoją oprawę oświetleniową. Bez tego ani rusz! Nie ważne, czy jest to wyznaczona przestrzeń, czy blat komody, a nawet półka. Wysoko zamontowane lub regulowane kinkiety z wtyczką są idealne do tych przestrzeni. Podkreślają lustro od góry, nie tworząc irytującego odbicia w lustrze.

Przestrzeń robocza – kinkiet z wtyczką nad biurkiem

Oświetlenie w domowym biurze ma ogromne znaczenie. Posiadanie źródła światła, które nie odbija się od ekranu, jest niezwykle ważne. Dzięki temu możesz zmniejszyć zmęczenie oczu. Umieszczając wtyczkę kinkietu na ścianie za ekranem komputera, będziesz cieszyć się zaletami światła bez odblasków i odbić. Czy to nie jest wspaniałe?

Oświetl przestrzeń roboczą w swojej kuchni

Oświetlenie kuchni przeszło bardzo długą drogę. Na przestrzeni lat kanony idealnych lamp do tych przestrzeni zmieniały się  diametralnie. W tym momencie w większości przypadków stawia się na minimalizm w dobrym stylu. Wynika to w dużej mierze ze sposobu, w jaki obecnie korzystamy z tych przestrzeni. Nie są już tylko funkcjonalne i niewidoczne – teraz są sercem domu! 

Miejscem, w którym można gotować i spędzać czas z bliskimi oraz przyjaciółmi. Kuchnie stały się wielofunkcyjnymi przestrzeniami, które pogodziły wszystkie role – nawet jadalni, czy biura. Dlatego oświetlenie w nich zamontowane musi być tak elastyczne, jak wymaga tego ta wyjątkowa przestrzeń.

Kinkiety typu plug-in w Twoim salonie 

Utarł się schemat, że w większości salonów królują głównie lampy sufitowe. Nic w tym dziwnego. W końcu twórcy i projektanci oświetlenia stale prześcigają się w tym, kto stworzy piękniejszy, bardziej kunsztowny i nowoczesny model sufitowy. Wiele osób w salonach wykorzystuje kombinację lamp wiszących lub plafonów wspieranych wersjami stołowymi, czy podłogowymi.

Czego brakuje? Atmosfery. Tej, którą tworzą kinkiety z wtyczką. Tego klimatu nie da się odtworzyć w żaden inny sposób. Ich zaletą jest także to, że dzięki dowolnemu miejscu montażu możesz uniknąć odblasków światła w telewizorze. Dzięki temu, że niektóre kinkiety mają możliwość regulacji, a nawet wysięgnik, możesz swobodnie siedzieć w fotelu i nie wstawać z niego w celu zmiany kierunku oświetlenia.

Kinkiety z wtyczką w pokoju Twojego dziecka.

Pokoje dziecięce są pełne ruchu. Nic w tym dziwnego, w końcu dzieci to żywe srebra – przynajmniej większość. Pomieszczenie to spełnia się w wielu rolach, dlatego kinkiety typu plug-in to rozwiązanie doskonałe. Wiesz, co jest w nich najlepsze? To, że nie można ich przywrócić! 🙂 

Modele z wtyczką są przydatne w ciągu dnia i idealne do uspokajania dziecka przed snem. To dzięki nim możesz czytać bez włączonej lampy sufitowej, wywołując poczucie spokoju u najmłodszych. 

Mamy nadzieję, że już wiesz, gdzie zainstalujesz swój nowy kinkiet z wtyczką. Życzymy udanych zakupów i ogromnej weny aranżacyjnej. Więcej pomysłów znajdziesz na RYSSA BLOG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *