Chyba każdy doświadczony rodzic wie, jak szybko potrafią zmieniać się dziecięce pokoje. Zainteresowania i preferencje dzieci zmieniają się błyskawicznie wraz z dorastaniem i poznawaniem świata. W związku z tym upragnione ozdoby sześciolatka, na przykład plakaty z bohaterami kreskówek lub łóżko w kształcie samochodu, po czterech latach wydają mu się już niezwykle dziecinne. I nic w tym dziwnego – w końcu przez ten krótki (dla dorosłych) czas świat dziecka zmienił się diametralnie, podobnie jego fascynacje i gust. Czy da się więc dobrać wystrój, który wytrzyma próbę czasu? Uważamy, że tak, a kluczem jest postawienie na dobry, uniwersalny design. Takim produktem są na przykład dekoracyjne lampy dziecięce o ciekawych kształtach. Co ważne, są nie tylko ładne, ale i praktyczne!

Lampy do dziecięcego pokoju, które nie znudzą się szybko

Większość dzieci uwielbia kolorowe ozdoby, ale nie znaczy to, że tylko pstrokaci bohaterowie i samochody we wściekłych kolorach spełnią ich oczekiwania. Radzimy postawić na kolorowe wzory, które nie odwołują się do konkretnych bajek lub chwilowych fascynacji. Przykładem są choćby ozdobne lampy inspirowane naturą. Wykonane z drewna rośliny i zwierzęta z czasem zyskują nowe znaczenie, a co ważne nie są przypisane do żadnej grupy wiekowej. To samo tyczy się popularnych symboli takich jak serce lub gwiazdy – to po prostu klasyki, które się nie nudzą! Dodatkowo polecamy postawić na ekologiczne produkty i pokazać dziecku wartość rzemieślniczego dzieła. Wychowując je w otoczeniu unikalnych, ręcznie tworzonych przedmiotów pozwalamy na rozwój poczucia estetyki i wyrobienia sobie własnego gustu.

Alternatywa dla tradycyjnych lamp?

Choć dekoracyjna lampa dziecięca nie zastąpi lampki nocnej do czytania, to jak najbardziej nadaje się na dodatkowe oświetlenie lub pełnoprawny kinkiet. Wszystkie lampy, które znajdziecie w naszym sklepie, dają równomierne, ciepłe światło idealne do wieczornego wyciszenia. Wprowadzają przytulną atmosferę i poczucie bezpieczeństwa, co w dziecięcym pokoju ma ogromne znaczenie. No i po prostu dobrze wyglądają, nawet wyłączone. Stają się wtedy niebanalnym ornamentem, który po podświetleniu zyskuje nowe oblicze.

Pozwól dziecku wybierać

Choć preferencje dzieci się zmieniają, nie oznacza to, że nie warto brać ich opinii pod uwagę. Wybieranie ozdób do swojego pokoju daje dziecku poczucie wpływu na otoczenie i świat oraz buduje wzajemny szacunek. Czasem od niespodzianki lepsza będzie wspólna decyzja. Zróżnicowanie lamp dekoracyjnych pozwala znaleźć coś dla każdego dziecka, a podświetlane litery pozwalają tworzyć własne wzory. Pamiętaj, że dziecięca fantazja wykracza daleko poza granice tego, co widać gołym okiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *